E Keni Përdorur Gjithmonë Këtë Krem, Por a i Dini të Gjitha Përdorimet e Tij…

0
379
@shutterstock

Ndoshta është një nga ato produkte që ne kemi pasur gjithmonë nën sytë tanë, dhe pothuajse me siguri secili prej nesh i ka nënvlerësuar përdorimet e tij.

Në thelb është një krem që përdoret për të hidratuar thellë lëkurën, si të trupit dhe të fytyrës, në sajë të përmbajtjes së tij me glicerinë.

Ajo ka qenë në treg për disa dekada dhe ata që e përdorin atë kurrë nuk kanë pushuar së qëni të kënaqur.

Ne vëmë bast që edhe ju e keni një të tillë në shtëpi, për këtë arsye ne duam që ju të dini të gjitha përdorimet e këtij kremi, dhe jo vetëm në aspektin e bukurisë!

Krem flokësh

@shutterstock

Ju doni t’i mbani flokët tuaj të përkulur, por doni të shmangni efektin e shkëlqyeshëm dhe forcues të xhelëve dhe llaqeve?

Aplikoni pak Nivea, minimumi i nevojshëm sa për ta ndjerë në majë të gishtave, pastaj kalojeni aty ku është e nevojshme. I shkëlqyer për ndarjen e përkryer të flokëve me vijë në dy anë.

Këmbët e plasaritura

@shutterstock

Nëse nuk keni pasur mjaft kujdes me këmbët në të kaluarën, mund ta gjeni veten me kallo dhe thembra të plasaritura.

Për të eliminuar këto probleme aplikoni çdo natë para se të flini krem, atëherë kur është e nevojshme. Rezultatet do të jenë të dukshme që në ditën e parë!

Pastrues makeup-i

@shutterstock

Shumë gra e përdorin atë për të hequr me lehtësi makeu-inp nga fytyra. Vendosni një sasi në një rreth të butë pambuku, pastaj lani plotësisht fytyrën me ujë të ngrohtë. Ju nuk do t’ju duhet asnjë produkt specifik tjetër!

Bërryla dhe gjunjë të thatë

@shutterstock

Ndodh që këto pjesë të jenë të thata dhe të ashpra. Korrigjojini duke aplikuar Nivea disa herë në ditë dhe masazhojeni derisa të absorbohet plotësisht.

Shenjat e Stretch: Për të parandaluar shtatzëninë nga lënë shenjat e shtrirë të shëmtuar, aplikoni një sasi të kremit Nivea në zonën e hips dhe gjinjve.

Hidratoni fytyrën tuaj

@shutterstock

Nëse keni lëkurë të thatë, të kuqe dhe të përsosur, kjo mund të ndodhë sepse nuk keni përdorur asnjëherë një krem hidratues. Nivea është e përkryer për këtë, e përdoreni atë edhe para se të flini.

Buzët e vrara nga i ftohti

@shutterstock

Në dimër një krem Nivea nuk duhet të mungojë kurrë. Një ilaç për buzët në të ftohtin e dimrit!

Djegien nga dielli

@shutterstock

Nëse e keni ekzagjeruar me diellin në plazh, aplikimi i kremit Nivea në zonat e prekura do t’ju bëjë të ndieni lehtësim të menjëhershëm.

A keni harruar për të marrë tenxhere me mbajtëse dhe keni djegur gishtat?

@shutterstock

Nëse nuk është një djegie e rëndë, menjëherë aplikoni krem Nivea.

Trajtimi i problemeve të lëkurës

@shutterstock

Në disa raste kremi Nivea mund të jetë një ndihmues për të luftuar dermatitin. Mundohuni të aplikoni një sasi ku duhet të shihni nëse është e dobishme për ju!

Rrathët e errët

@shutterstock

Nëse dëshironi të maskoni rrathët e errët të shkaktuar nga lodhja, aplikoni Nivea para se të shkoni në shtrat. Ju do të zgjoheni përsëri të ndritur në fytyrë dhe të gatshëm për të shpërdarë buzëqeshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here