Si u Ktheva në Formë Për 7 ditë: Pa Asnjë Dietë Pa Asnjë Ushtrim!

0
7627

Të gjithë jemi të njohur me atë situatën kur dëshirojmë të shtojmë disa rroba të reja në pjesën e pasme të dollapit tuaj, por diçka na mban peng? Barku!

Ky problem mund të zgjidhet.

Nëse doni të dini se si ta bëni këtë, lexoni këtë artikull!

Shëndoshja nuk është gjithmonë fajtori kur është fjala për centimetrat shtesë rreth belit. Nëse e keni vënë re kohët e fundit se nuk i përshtatni rrobat tuaja ashtu si keni bërë shumë kohë më parë, ka shumë gjasa të jetë rezultat i fryerjes dhe peshës së ujit.

Fryerja nuk është shëndoshje. Është ajri ose gazi që mblidhet në zorrë dhe shkakton që stomaku të ndihet i ngushtë, i plotë dhe i fryrë.

Xhenxhefili (Ginger)

Të mirat e pafundme të Xhenxhefilit

Konsumimi i xhenxhefilit është një tjetër sekret që ul shëndoshjen. Ju mund ta pini atë si një çaj ose ta hani atë të freskët.

Kripa e mban ujin afër vetes

@Chemical Romance@Chemical Romance

Shumë natrium (që është elementi që është në kripë NaCl) e detyron trupin të mbajë më shumë ujë, si pasojë fryheni.

Uji luftohet me ujë

Ujë

Aleati juaj më i madh kur është fjala për reduktimin e peshës së ujit është … uji! Çudi, apo jo? Por është e vërtete; sa më shumë ujë që pini, aq më pak lëngje ndërtohen në trupin tuaj!

Pijet e gazuara janë armiku yt nr.1

Pijet e Gazuara

Pijet e gazuara ju bëjnë të fryrë dhe të gazuar. Pijet energjike apo të gjitha llojet e pijeve të tjera të cilat përmbajnë ëmbëlsues artificial, pra sheqerna të përpunuar. Edhe birrën, zhdukeni!

Bëni një kontroll hormonal

Hormonet janë ato që “luajnë Ping-Pong” me emocionet tona. Hormonet gjithashtu janë ato që i japin forma të reja trupit tonë pavarësisht çdolloj përpjekje që ne mund të bëjmë.

Hormonet janë më të forta se ne kur vjen puna tek lufta për kontrollin e formës trupore. Hormonet të bëjnë si tollumbace edhe nëse qëndroni dy javë pa ngrënë. Është shumë e rëndësishmë në këtë pikë që të bëni një kontroll hormonal.

Përdorni dietën më të suksesshme të krijuar deri më sot

Realisht nuk është një dietë. Ndryshimet e stilit të jetesës nuk janë pa mundim mendor, sidomos 3 ditët e para. Mbase keni dëgjuar për zbulumin e shkencëtarit Yoshinori Ohsumi, i cili fitoi edhe çmimin Nobel për Fiziologjinë në vitin 2016.

Ai u nderua me çmimin prestigjioz sepse zbuloi procesin e autofagjisë (autofaggy) që do të thotë se celulat rigjenerohen edhe duke ngrënë njëra – tjetrën. E thënë shkurt: dieta e tij thotë se nuk duhet të hani asgjë pas orës 16:00!

Ne kemi botuar një artikull këtu mëparë ku e sqarojmë gjërë e gjatë këtë dietë super të sukseshme. (Ky Doktor Mori Nobelin Sepse Zbuloi Arsyen Përse Nuk Duhet të Hani pas Orës 16:00)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here