7 Pije të Lehta për t’i Thënë Lamtumirë Peshës së Tepërt

0
1115

Kushdo që ka mbajtur ndonjëherë dietë e di se sa kohë duhet që kilogramët e padëshiruar të largohen. Sidoqoftë, ekziston një mënyrë më e shpejtë për këtë dhe kërkon vetëm produkte kryesore.

Ne mblodhëm recetat e pijeve që do të heqin qafe peshën e tepërt për një kohë shumë të shkurtër

Lëng kumbulle

© WikimediaImages
  • Ruajeni në frigorifer.
  • Pini 1 gotë në mëngjes, agjëroni.

Kumbullat largojnë toksinat, duke shpejtuar humbjen e peshës. Ato përmbajnë vitaminë A, kalium, magnez dhe hekur për të na mbajtur në formë. Mos pini më shumë se një gotë në ditë, megjithëse, kumbullat janë një laksativ i fuqishëm.

Pini kanellë dhe mjaltë

© George Hodan © gokalpiscan © Pixabay

Pini 1 gotë në mëngjes, esëll. Kanella zvogëlon nivelet e sheqerit në gjak, ndihmon tretjen tuaj dhe përmirëson metabolizmin. Shkencëtarët thonë se zëvendësimi i sheqerit me mjaltë mund të parandalojë shtimin në peshë.

Pini lëng fare gruri

  • Mbajeni larg diellit.
  • Pini 150 ml para ngrënies.

Pija duhet të jetë pak e errët me një aromë të lehtë agrumesh.
Kjo pije përmirëson metabolizmin tuaj, ndihmon tretjen dhe largon toksinat. Një qasje më dinamike është të plotësoni një dietë detoksifikuese me një pije të tillë.

Pije me limon dhe xhenxhefil

© George Hodan © Pixabay
  • Pini 1 gotë në mëngjes.

Shumë dietologë e konsiderojnë xhenxhefilin si një produkt të shkëlqyeshëm për humbjen e peshës sepse lehtëson ënjtjen, duke ndihmuar në largimin e lëngut të tepërt nga trupi. Limonët stimulojnë veshkat, ndihmojnë në largimin e toksinave dhe rregullojnë tretjen.

Çaj luleradhiqe

© semihnural © AllSimpleThings
  • Pijeni në vend të çajit të zakonshëm.

Kjo pije është më e mira nëse keni vendosur të filloni të hani shëndetshëm. Ky çaj largon shpejt substancat e dëmshme nga trupi juaj dhe përshpejton çdo dietë. Kini kujdes, pasi është një diuretik i fortë.

Lëng ananasi

© Silberfuchs
  • Mund ta holloni me ujë.
  • Pijeni sipas nevojës.

Lëngu i ananasit do t’ju furnizojë me shumë vitaminë C dhe do t’ju ndihmojë për të larguar ujin e tepërt – shpesh ndodh që lëngu i tepërt të jetë shkaku i shtimit të peshës, jo yndyra.

Ujë me limon, kastravec xhenxhefil dhe mente

© AllSimpleThings
  • Pini 8 gota në ditë për 4 ditë.
  • Konsumoni jo më shumë se 1.400 kcal në ditë.

Uji i kripur është një nga recetat më efektive për humbjen e peshës. Ndihmon për ndarjen e shpejtë të yndyrnave, shpëton nga fryrja dhe lehtëson ënjtjen.

Sidoqoftë, si me çdo pije tjetër diete, duhet të kujdeseni për çfarë hani në mënyrë që kilogramët e humbur të mos zëvendësohen me të reja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here