Dieta 3 Ditore me Banane për të Humbur Peshë Shpejt pa Tharë Urie…

0
1054

A ju pëlqejnë bananet? Atëherë duhet ta dini që konsumimi i tyre mund të ju ndihmojë të merrni format që dësjironi dhe të forconi shëndetin tuaj. Bananet janë një trajtim i preferuar për pothuajse të gjithë fëmijët dhe të rriturit. Ato janë shumë ushqyese, pasi përmbajnë karbohidrate, proteina, yndyrna, vitamina dhe mikroelemente.

Bananet në të vërtetë mund t’ju ndihmojë të ushqeni trurin tuaj dhe të përmirësoni shëndetin e sistemit tuaj kardiovaskular, mëlçisë, veshkave dhe traktit gastrointestinal.

Në këtë artikull, ne do të dëshironim t’ju tregojmë rreth një diete me banane. Kjo dietë mund t’ju ndihmojë të humbni deri në 3 kilogramë shpejt dhe lehtë pa qenë të uritur. Ne gjithashtu do t’ju tregojmë për vetitë e dobishme të bananeve.

A jeni të interesuara, zonja? Shkoni poshtë për të lexuar këtë artikull interesant.

Menyja e dietës me tre banane

Dita 1

Mëngjesi: bollgur me banane dhe qumësht kokosi.

Meze: një filxhan kafe me shkumë qumështi.

Dreka: brokoli dhe oriz kaf.

Meze: një gotë qumësht bajame.

Darka: gjizë me banane të prera.

Dita 2

Mëngjesi: smoothie banane luleshtrydhe.

Meze: një gotë qumësht orizi dhe një banane.

Dreka: Patatet të pjekura me kungull të njomë.

Meze: një banane.

Darka: një filxhan boronica.

Dita 3

Mëngjesi: dy feta byrek me banane.

Meze: një filxhan kafe me qumësht.

Dreka: një sanduiç me banane dhe gjalpë kikiriku.

Meze: një banane.

Darka: kërpudha të pjekura në skarë me misër.

Karakteristikat përfituese të bananeve

# 1. Bananet janë të pasura me kalium, i cili ndihmon në mbajtjen e shëndetshme të zemrës, trurit dhe muskujve.

# 2. Ato gjithashtu përmbajnë Vitaminë C, e cila ndihmon në mbrojtjen e sistemit tuaj nga viruset dhe infeksionet, dhe ndihmon në ngadalësimin e plakjes.

# 3. Bananet ulin në mënyrë të përkryer nevojën për sheqer dhe lehtësojnë dhimbjet e periodave.

# 4. Bananet largojnë nikotinën nga trupi, duke ju lejuar të hiqni dorë nga pirja e duhanit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here