Ide Organizimi për Tualetin që Kursejnë Shumë Orë Rraskapitje

0
1164

Ne shpenzojmë shumë kohë në banjë dhe nganjëherë nuk është aq e lehtë për ta mbajtur atë të pastër dhe të mirëorganizuar.

Nëse doni ta bëni jetën tuaj më të lehtë, pse nuk provoni këto marifete të thjeshta që do ta bëjnë banjën tuaj një vend të rehatshëm dhe do ta bëjnë pastrimin shumë më të shpejtë?

Nëse sapuni shkrihet gjithmonë në pjatën e sapunit, vendoseni atë në një sfungjer.

© 5-Minute Crafts / youtube

Sfungjeri do të përthithë ujin dhe sapuni do të mbetet i thatë.

Nëse doni që peshqirët tuaj të kenë aromë të freskët dhe jo të mykur, përdorni një spray të bërë nga uji dhe vajra esenciale.

© Rachel Talbott / youtube

Përzieni ujë me disa pika të vajit tuaj të preferuar esencial. Pastaj sprucojeni këtë përzierje mbi peshqirët tuaj. Banjoja juaj do të ketë aromë më të freskët tani.

Ju mund të përdorni një tabaka plastike për të ruajtur produktet kozmetike dhe gjëra të tjera të vogla.

© MadeMyDay / youtube

Përdorni letrën higjienike për të freskuar ajrin në banjën tuaj.

 

Disa pika vaji esencial në një rul letre higjienike do të freskojnë banjën tuaj më mirë se çdo aromatizues tjetër.

Nëse doni që produktet kozmetike të zënë më pak hapësirë në banjën tuaj, varini ato kështu:

© MadeMyDay / youtube

Përdorni një shufër me varëse në pëlhurat e dushit për të organizuar të gjitha produket kozmetike.

Përdorni pjesët e mbetura të shufrave të sapunit me zgjuarsi.

Ju lehtë mund të bëni një sapun të ri nga disa copa të vogla. Vetëm vendosni ato në një banjë-mari me ujë të valë, derdhni sapunin e lëngët në forma të ndryshme dhe lëreni të ftohen.

Ose ju mund t’i vendosni ato brenda rrjetës tuaj larëse dhe të laheni si zakonisht.

Për të parandaluar që pasqyra e banjës të bëhet me avull, përdorni xhel për rruajtje.

© pixabay

Aplikojeni xhelin në pasqyrë dhe përhapeni atë në mënyrë të barabartë në të gjithë sipërfaqen. Pastaj hiqeni atë me një letër apo gazetë të thatë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here