10 Gabime Kuzhine që e Bëjnë Jetën Tonë më të Vështirë

0
377
©pexels

A e qëroni hudhrën para se ta prisni? A e kontrolloni ushqimin se si po gatuhet kur është në furrë?

Në të vërtetë, pothuajse të gjithë ne bëjmë të njëjtat gabime në kuzhinë. Dhe mbase nuk ka asgjë të keqe me këtë, por për shkak se i bëjmë këto gabime, ne e komplikojmë jetën tonë më shumë dhe e prishim shijen e ushqimit.

Kjo është arsyeja pse sot ne kemi përgatitur një listë me disa truke kuzhine që shumica prej nesh nuk dinë t’i trajtojnë si duhet.

Ne i vendosim enët në pjatalarëse në mënyrën e gabuar.

Kur vendosim pjata në pjatalarëse, thjesht i vendosim njëra pas tjetrës, por kjo nuk lejon që të gjitha pjatat të lahen shumë mirë. Shkencëtarët vendosën të zbulojnë se cili është problemi dhe krijuan një plan se si duhet të mbushni makinën larëse të enëve.

Ju duhet t’i vendosni pjatat në një rreth, sepse ky është drejtimi që shkon uji.
Vendosni pjatat me çdo ushqim që përmban karbohidrate në qendër (si drithërat dhe makaronat).

Në anë, vendosni pjata që kishin proteina mbi to (si çdo produkt mishi). Në këtë mënyrë, larja do të jetë shumë efektive dhe nuk do të duhet t’i lani përsëri pjatat.

Ne ngrohim ushqimin në furrë me mikrovalë në mënyrë të gabuar.

© Depositphotos

Shumë njerëz vërejnë se në një furrë me mikrovalë, pjata dhe ushqimi i vendosur në anët e enës nxehen më shumë. Dhe ushqimi në qendër është zakonisht i ftohtë edhe kur vetë pjata është vërtet e nxehtë.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të vendosni ushqimin në formën e një petulle, duke e lënë qendrën bosh. Në këtë mënyrë, të gjithë ushqimet do të jenë njësoj të ngrohta.

Ne përdorim thika djathi në mënyrë të gabuar.

© Depositphotos, © Depositphotos, © Depositphotos

Pothuajse çdo kuzhinë ka një thikë djathi, por vetëm disa njerëz e dinë qëllimin e saj të vërtetë. Kjo thikë është krijuar për prerjen e djathit. Dhe maja supozohet të ndajë feta të holla.

Mund ta përdorni gjithashtu për të prerë frutat dhe perimet me tul të butë dhe lëkurë elastike, si domate dhe kumbulla të pjekura.

Ne e rrahim kremin në mënyrë të gabuar.

© Depositphotos, © Depositphotos

Amvisat me përvojë na paralajmërojnë se nëse nuk e përgatisni mikserin siç duhet, kremi mund të mos jetë aq i mirë sa dëshironi. Për fat të mirë, është mjaft e lehtë për ta përgatitur pajisjen.

E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të qetësoni tasin me përmbajtjen në frigorifer. Kjo do ta bëjë kremin të dalë më i mirë.

Ne nuk i përdorim saktë cilësimet e tostierës.

© Depositphotos

Shumë prej nesh krijojnë cilësimet e një thekse të bukës kur e marrim për herë të parë, dhe kjo është e gjitha. Një qasje e tillë është e mirë vetëm nëse përdorni një lloj buke me të njëjtën trashësi gjatë gjithë kohës.

Por nëse përdorni lloje të ndryshme të bukës, duhet të ndryshoni cilësimet sa herë që e përdorni, sepse varet nga lloji i bukës, trashësia e saj dhe mënyra e gatimit.

Ne kontrollojmë pajisjet automatike të gatimit.

© Depositphotos

Edhe kur vendosim të përdorim një multicooker ose ndonjë pajisje tjetër “të zgjuar”, ne kurrë nuk mund të relaksohemi, dhe gjithmonë shikojmë brenda për të kontrolluar ushqimin. Ne e prishim rezultatin duke e bërë këtë.

Sa herë që hapni kapakun, ulni temperaturën që i duhet pajisjes për të gatuar ushqimin siç duhet.

Ne nuk i përdorim të gjitha funksionet e lugës së spagetit.

Një lugë spageti mund t’ju ​​ndihmojë të matni sa spageti ju duhen para se t’i vendosni në ujë të vluar. Është kaq e përshtatshëm, apo jo?

Ne e ndërlikojmë punën kur përdorim një shtypës hudhre.

© Depositphotos, © Depositphotos

Shumica prej nesh ende e qerojmë hudhrën para se ta vendosim për ta shtypur. Lëkura nuk do të jetë në ushqimin tuaj edhe nëse nuk e heqni qafe paraprakisht.

Ne thyejmë vezët në buzë të një tasi.

 

Për të shmangur mbajtjen e copave të lëvozhgës në ushqimin tuaj, mos e çani vezën në buzë të tasit. Në vend të kësaj, thyejeni atë në sipërfaqen e saj.

Ne skuqim vezët në mënyrë të gabuar.

Në mënyrë që vezët tuaja të skuqura të duken bukur, duhet të ndiqni një rregull të thjeshtë. Së pari, skuqni të bardhën e vezës për rreth një minutë, pastaj shtoni të verdhën  sipër. Në këtë mënyrë, ju mund të merrni rezultatet më të mira. E bardha e vezës do të jetë më e përgatitur se e verdha e verdhë e cila konsiderohet mënyra më e shijshme për të ngrënë vezë.

Shpresojmë që rekomandimet tona të jenë të dobishme për ju. Na tregoni në seksionin e komenteve më poshtë nëse i bëni këto gabime të zakonshme në kuzhinë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here