10 Këshilla për ta Fshehur Barkun dhe Yndyrën Anësore nën Rrobat Tuaja

0
4270
©girlwithcurves/instagram

Shumë gra shqetësohen për zonat e barkut, edhe pse në të vërtetë meshkujve u pëlqen.

Sipas një eksperimenti që ka kryer MailOnline, burrat e duan një bark të vogël femëror. Ata e shohin atë më të natyrshme dhe më të bukur se muskujt e barkut.

Nëse mendimet e burrave nuk janë të mjaftueshme për t’ju bindur dhe ende dëshironi të fshihni barkun nën rrobat tuaja, duhet ta bëni atë në një mënyrë të zgjuar, përndryshe, ekziston një shans që ta bëni atë të duket më i madh.

Ne dëshirojmë t’ju tregojë një listë rekomandimesh për t’ju ndihmuar të fshihni barkun dhe yndyrën anësore nën rrobat tuaja. Shikoni gabimet që duhet të shmangni ndërsa zgjidhni rrobat që të dukeni më mirë. Sigurohuni që të lexoni të gjithë artikullin për të parë rekomandimin e bonusit në fund.

Zgjidhni rroba të lirshme dhe jo të ngushta.

 

Rrobat me një ngjyrë janë zgjidhja juaj më e mirë. Ngjyrat e errëta ju bëjnë të dukeni më në formë, por nuk do të thotë që nuk duhet të vishni ngjyra pastel. Ju mund të vishni ngjyrë bezhë, krem, fëstëk dhe ngjyra të zbehta në rozë. Por prerja e rrobave është me të vërtetë gjëja më e rëndësishme.

 

Rrobat e ngushta veçojnë vetëm papërsosmëritë e formës tuaj. Është më mirë të vishni shtresa pa theksuar belin dhe vithet. Thjesht mund të vishni elemente me të njëjtën ngjyrë.

Kushtojini vëmendje rrobave me vija vertikale

 

Ornamentet vertikale, modelet dhe vijat ju bëjnë të dukeni më të gjata dhe më të përshtatshme. Por duhet të merrni parasysh gjerësinë e shiritave dhe shpeshtësinë e tyre. Vijat e gjera mund t’ju bëjnë vizualisht më të mëdhaja, kështu që zgjidhni rrobat me vija të ngushta dhe të shpeshta.

 

Nëse ndiheni sikur një fustan me vija është i tepërt, zgjidhni veshje apo kardiganë me një ngjyre te tille. Opsionet e shkëlqyera janë ngjyrat e zeza dhe të bardha ose të bardha-blu.

Theksoni një pjesë të ndryshme të trupit tuaj.

 

Për të zhvendosur vëmendjen nga barku, mund të theksoni gjinjtë. Rroba të thjeshta, por interesante, pa ndarje të thella janë veshje të zeza, pantallona klasike, bluza dhe funde lapsi.

 

Ata që kanë këmbë të bukura duhet t’i bëjnë ato gjërat e tyre. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht të vishni një mini të ndezur, por mund të vishni funde ose fustane që janë pak më të larta se mbi gju.

Zgjidhni rrobat pak më të gjata se deri në gju.

 

Kur bëhet fjalë për veshjet, ju mund të zgjidhni rroba me një prerje të drejtë. Lulet e mëdha si ajo në foto janë një zgjedhje e shkëlqyeshme.

 

Ky është një shembull i një veshje të ngushtë që nxjerr në pah zonën e problemit. Përpjekja për ta fshehur atë me drapëzim nuk është e suksesshme.

 

Një mënyrë e shkëlqyeshme për të fshehur barkun është të vishni një fustan trapezoidal jo të ngushtë. Veshjet me bel të lartë janë gjithashtu një mundësi e mirë. Në këtë mënyrë, ju mund të vishni më shumë sesa veshje të errëta, por mund të vishni edhe gjëra më interesante.

Përdorni bluza dhe këmisha me një ngjyrë.

 

Bluzat dhe këmishat me një ngjyrë nuk do t’ju lejojnë të vishni diçka më interesante në zyrë, por ato janë gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për një fundjavë argëtuese, nëse zgjidhni modelet e duhura.

 Vishni bluza të lirshme dhe tunika.

 

Një pjesë e rrobave të lirshme në krye është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse nuk doni të tregoni barkun tuaj. Është e rëndësishme të mos tregoheni tepër ekstreme duke veshur diçka dyfish më të madhe. Ky është një gabim popullor që e bën trupin të duket më i madh.

 

Një xhaketë e hapur do të përfundojë veshjen.

Ngritja e pantallonave

 

Një  bel i lartë do të bëjë që linja nga beli deri në ijet të jetë i lëmuar. Palët nuk do të jenë të dukshme.

 

Pantallonat klasike të zeza ose të thjeshta të errëta të bëra prej pëlhure të trashë mund të jenë gjëja themelore që mban së bashku veshjet.

Harrojini xhinset me bel të ulët.

 

Xhinse të drejta me bel të lartë janë të mira për ju. Por duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur zgjidhni rripin: Nëse është shumë masiv me një shtrëngim të madh, do t’ju prishë pamjen sepse do t’ju tërheqë vëmendjen zonës së barkut. Kjo do të ishte e kundërta e asaj që dëshironi.

Vishni funde.

Një fund lapsi i bërë prej pëlhure të trashë ose një ngjyrë e errët me këpucë me takë të lartë është një sekret tjetër se si t’i bëni zonat problematike më pak të spikatura.

 

Një fund pak i ndezur mund të jetë një alternative për një lëkurë lapsi. Kur zgjidhni diçka të tillë, mund të merrni një ngjyrë të ndritshme. Sigurisht, ky fund duhet të ketë një bel të lartë.

Vishni Kardiganë.

 

Një kardigan është një copë veshje universale. Shkon mirë me pantallona, xhinse, funde dhe veshje. Do të krijojë vijën vertikale që do të rregullojë trupin tuaj.

 

Kardiganët e thurur më së miri janë të veshur hapur. Ata që kanë xhepa të mëdhenj nuk janë një zgjedhje e mirë sepse ato do ju bëjnë të dukeni më të mëdhaja.

E fundit:

Për të dalë, ju mund të keni nevojë për veshje të posaçme kompresive që fshehin të metat e trupit. Duke përdorur këtë të brendshme të veçantë, do të dukeni më të përshtatshme. Oprah Winfrey, Kim Kardashian, Emily Blunt, Tyra Banks, Lea Michele, Anne Hathaway, Lena Dunham, Adele dhe shumë të famshëm të tjerë e duan këtë të brendshme.

 

Ky është një shembull i shkëlqyeshëm se si të brendshme kompresive transformojnë formën. Vetëm kthesat e bukura të formës janë të dukshme. Të brendshme të tilla janë vërtet të shkëlqyera për raste të veçanta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here