14 Dhuratat më të Mira për Gratë, Sipas Tyre…

0
41
© Starfrit, © Staub

Zgjedhja e një dhurate të denjë për femrën tuaj të dashur – nënën, motrën, shoqen, gruan ose partneren – është një detyrë e këndshme, por jo e lehtë. Ne vendosëm t’ju ndihmojmë të zgjidhni dhuratën më të paharrueshme dhe të shmangni gabimet e zakonshme.

© Gliss Kur

Është e ditur: të mendosh se çfarë lloj shampoje i përshtatet një vajze është e vështirë. Dhe shumica prej nesh preferon t’i zgjedhë vetë. Sidoqoftë, disa mjete të pazakonta stilimi mund të bëjnë një dhuratë shumë të këndshme.

© Maybelline

Gjasat janë që, një tjetër set manikyrësh nuk do ta entuziazmojë partneren tuaj, ndërsa një llambë manikyri UV do ta bënte.

© All Saints

Në vend të një triko të ngrohtë, por të zakonshëm, zgjidhni një triko argëtuese për Krishtlindje, për shembull, me drita të vogla që shkëlqejnë ose me drerin Rodolfo. Dhe më mirë nëse gjeni triko si çift: ato janë argëtuese për të pritur vizitorë dhe për të kaluar ca kohë para TV.

© Zazzle, © Corkcicle

Ju me siguri tashmë keni një ton filxhane në shtëpi, dhe gjysma e tyre sjellin kujtime nga pushimet e kaluara ose vendet e mëparshme të punës. Për të mos u përsëritur, zgjidhni mbajtëse termike.

Pajisjet elektronike priren të prishen. Mbi të gjitha, atyre u pëlqen të shkarkohen në kohë të gabuara. Në vend që të dhuroni një këllëf të ri, kushtojini vëmendje baterive të jashtme, ato gjithashtu mund të jenë të bukura dhe shumë të dobishme.

© Livemaster

Jo më kot nënat tona ankohen se kujtimet e Krishtlindjeve thjesht mbledhin pluhur. Dhe mendojeni edhe vetë, një jastëk si gjel i mbushur nuk është një dhuratë shumë e dobishme. Por disa zbukurime unike të pemëve ose një varg dritash do t’ju shërbejnë disa vjet.

Nëse mikut tuaj i pëlqen të gatuajë, një tigan ose tenxhere e origjinale mund të bëjë një dhuratë të shkëlqyeshme. Gjëja e rëndësishme është të jesh origjinale: të gjesh një dizajn ose ngjyrë të pazakontë. Bonus: ato me siguri do t’ju ftojnë të provoni gatime të reja.

© Lutsk Board, © DHgate.com

Shënimet dhe stilolapsat janë të mira vetëm për ata që i përdorin ato rregullisht: për shembull, ata që mbajnë një ditar. Ndërsa një pllakë magnetike për në frigorifer do të funksionojë për të gjithë dhe është shumë e dobishme për të lënë shënime.

© rb.ru, © Ярмарка Мастеров

Paratë janë më të përshtatshme për një martesë. Një ide e shkëlqyeshme është të jepni një kartë dhuratë: për shembull, për një set fotografik, një restorant të mirë ose një dyqan në internet.

© Уют в доме

Në vend të albumeve dhe kornizave të fotografive, dashamirët e fotove është më mirë t’u japni atyre një sesion fotografik në pamje të pazakontë ose një aparat fotografik të këndshëm për të bërë fotografi.

© Мосин Александр, © Kleo.ru

Kujdesi për një bimë të gjallë është një përgjegjësi e madhe. Shoqja juaj mund të mos ketë kohë ose dëshirë të kujdeset për kafshën shtëpiake të gjelbër. Një alternativë e dobishme është të dhuroni një lagështues ajri.

© Me to You, © Столбик Плюс

Arinjtë e pelushit mund të zëvendësohen me një batanije komode ose pizhame me një printim të pazakontë.

© io.ua, © Jawbone

Në vend të bizhuterive, dhuroni një varëse të vogël argjendi ose byzylyk fitnesi që është në modë dhe ndonjëherë duket më mirë se bizhuteritë.

© Gold Textile, © Blue Poppy Bath

Një opsion i mirë do të ishte të jepni një sërë produktesh të ndryshme që përdoren për trajtime spa në shtëpi; çdo vajzë pëlqen të pushojë pas një jave të lodhshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here