15 Gjëra të Këndshme që Bëhen në Vetëm Pak Minuta

0
71
©depositphotos.com

Sado komode të jetë shtëpia juaj, gjithnjë mund ta bëni më të ngrohtë. Dhe zgjidhja më e mirë për këtë është bërja e gjërave të thjeshta që nuk do të marrin më shumë se disa minuta nga koha juaj dhe as nuk do të ndikojnë në xhepin tuaj.

Ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa ide të shkëlqyera që gjetëm në internet. Pasi të shihni të fundit, do të nxitoni të shihni se çfarë ka në frigoriferin tuaj!

Kavanoza miqësor

© blog.ooly

Mbajtja e kavanozëve të pastër për ruajtje është i mërzitshëm. Transformoni tuajët, duke përdorur bojë akrilike dhe duke pikturuar fytyra qesharake.

Kavanoza me vezullim

© kastyles

Është një mënyrë tjetër për të dekoruar kavanoza, shishe dhe të gjitha llojet e kontejnerëve. Ju nuk keni nevojë për asgjë, përveç ngjitës dhe shkëlqim.

Shkronja me lule

© thecofranhome

Shkronjat e bëra nga lule artificiale të cilat ishin përdorur vetëm si zbukurime për ahengje. Por pastaj doli se ato janë të shkëlqyeshëm për të gjallëruar rutinën e çdo shtëpie.

Pompone që mund t’i përdorni kudo

© Brit + Co

Pom pom janë më të mirat për një dizajn. Ato janë të lehta për tu bërë dhe ju mund të dekoroni me to gjithçka: mbulesa krevati, jastëkë, perde, shporta dhe madje edhe rroba.

“Varëse” për filxhanë

© hercampus

Nëse keni grumbulluar shumë filxhanë të bukur, mos i fshehni në dollap, lërini të shkëlqejnë në sytë tuaj. Mbi të gjitha, për këtë i keni blerë, apo jo? Gjithashtu, kjo e bën më të lehtë përdorimin e tyre: pasi të lahen, i varni të thahen.

Muri i fotove

© diyf americano

Udhëtarët do ta pëlqejnë këtë ide për murin e fotove në hartë. Aty mund të shënoni vendet që keni vizituar tashmë dhe të ngarkoni fotografi të atyre vendeve.

Dosjet me “thesaret” e udhëtimit

© marthastewart

Për ata që duan të admirojnë fotot e udhëtimeve të tyre vetëm nga koha në kohë ka një mënyrë tjetër për t’i ruajtur ato.

Dekorimi i tryezës me grurë

© inspiredbycharm

Shihni se si një zbukurim me grurë të thatë dhe fije me ngjyrë mund të plotësojnë tryezën tuaj. Ndryshe nga lulet e prera të freskëta, ky rregullim do t’ju zgjasë shumë.

Sirtarë me kuti të vjetra

© blesserhouse

Për të bërë sirtarë të bukur me një strukturë të ngjashme me drurin, mund të përdorni kuti që nuk ju duhen. Thjesht duhet të zgjidhni një letër ambalazhi me një model druri.

Organizatori me kapëse

© acharmingproject

Varni kapëset e rrobave në një tel në një vend të dukshëm, shkruani ditët e javës mbi to dhe ngjitni letra me punët tuaja të papërfunduara.

Ky organizator është i shkëlqyeshëm për fëmijë, studentë dhe për këdo që nuk dëshiron të harrojë asgjë. Gjithashtu, është shumë e lehtë për tu bërë.

Detaje gjeometrike

© iheartnaptime

Shtoni pak gjeometri në dekor duke përdorur bojë dhe shirit. Në këtë mënyrë mund të bëni, për shembull, një mbajtëse për pallto dhe për rroba.

Zogj guri

© Sydnay Spitaleri

Ky rregullim ekologjik është shumë e thjeshtë: mjafton të marrësh disa gurë, t’i ngjitësh në karton ose dru. Duke përdorur një stilolaps të zi, plotësoni gurët me gjithçka që ju shkon në mendje.

Korniza fotografike me ngjyra

© eighteen25

Këto korniza fotografike argëtuese mund të bëhen nga shkopinjtë e pikturuar të akullores.

Mbështjellësi i grepave

© hitdiy

Kush tha që kapëset e rrobave duhet të jenë të gjitha njësoj? Ky lloj duket shumë interesant.

Jastëk në formën e një tortë

© awwsam

Ky jastëk i ëmbël është perfekt për adhuruesit e ëmbëlsirave. Bëhet shpejt, por … sa emocione pozitive do t’ju japë! Shikojeni vetë. Ne tashmë kemi filluar të bëjmë një për zyrën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here