15 Këshilla që Nuk Kursejnë Vetëm Shtëpinë Tuaj, Por edhe Paratë, Kohën dhe Stresin

0
905
©Depositphotos.com,©Depositphotos.com

Kur pastrojmë shtëpinë, ne mund t’i bëjmë gjërat shumë më të lehta me vetëm pak imagjinatë dhe “provë”.

Një kub akulli mund të ju ndihmojë të heqni qafe njollat e dylli dhe pasta e dhëmbëve mund të heqë qafe ato gërvishtjet në mobiljet tuaja. Gjithmonë ka një mënyrë më të lehtë për të ndihmuar nëpër shtëpi pa shumë stres nëse thjesht ia vendosni qëllim vetes.

Soda e bukës dhe uthulla mund t’ju ndihmojnë të zhbllokoni një tualet ose lavaman të bllokuar.

Kur fëmijët tuaj vizatojnë në mur, përdorni një tharëse flokësh për të shkrirë dyllin.

 

Pastroni lavamanin tuaj me vaj bebesh që të shkëlqejë.

Mbyllni qeset e hapura me shishe të vjetra.

Një leckë mikrofibre mund t’ju ndihmojë të pastroni thjesht me ujë për të pastruar rrëmujat.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da KUFU (@kufu_zerowaste) in data:

Shtoni detergjent ose zbutës rrobash në rezervuarin tuaj të tualetit për të lëshuar një aromë të ëmbël.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Tattedmama Stacy (@tattedmamastacy) in data:

Pastroni gjërat që kanë nevojë për një larje të mirë në një kullues për t’i ndihmuar të thahen shpejt.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Strucket – Touch Less Mess (@strucket) in data:

Shtoni sodë buke në sapun dhe ujë për të ndihmuar largimin e mbetjeve nga enët e palara.

© beechundmoan / Imgur

Pastroni rubinetin tuaj me një fetë limoni për të ndihmuar në luftimin e krijimit të gëlqeres.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Ilse is going less waste. (@ilseke.lesswaste) in data:

Ju mund të bëni vetë zgjidhjet tuaja pastruese duke përdorur uthull dhe vaj ulliri.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Maryssa (@myssvegan) in data:

Investoni në një pastrues fleksibël për vendet e vështira për t’u arritur.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Suzy Castle (@maisymays_cleaning) in data:

Pastroni lavamanin tuaj duke përdorur ujë të valë dhe pluhur lavanderie për 10 minuta.

© Johnboyer / Imgur

 Një laps i cili fshihet në frigorifer mund t’ju ndihmojë të ndani vaktet më lehtë sesa të kaloni receta.

© CivilEngineerThrow / Reddit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here