Keni variçet? Ja si ti trajtoni per 6 jave me kura natyrale

0
1322

Ju nevojiten:

 

Uthull molle
1/2 filxhan tul Aloe Vera
1/2 filxhan karrota

Perdorimi:

-Pritini imet karrotat dhe vendosini në blender.
-Shtoni Aloe Vera dhe përziejini deri sa të përfitoni masë homogjene.
-Pastaj, shtoni uthull molle për të ndërtuar një masë më të butë.
-Ruajeni atë në një enë të vogël e cila do t’jua bëjë të lehtë përdorimin.
-Përhapni pak përzierje në zonat e prekura në këmbë dhe mbajini këmbët lart, për gjysmë ore.
-Më pas, lajini me ujë të ftohtë.

Ky trajtim do të japë efekte të shpejta dhe të dukshme dhe do të trajtojë plotësisht shqetësimin me kalimin e kohës. Bëjeni për 6 javë rradhazi, ose më shumë nëse i keni shumë të dukshme variçet.
Përveçse do t’i zhdukë damarët e kapërcyer dhe me ngjyra, këmbët tuaja do të jenë super të hidratuara! Për më tepër, masazhi do të jetë ndihmë e madhe, nëse kombinohet me këtë trajtim.

Megjithatë, nuk duhet të masazhoni direkt mbi variçe, por filloni të fërkoni këmbët me gishta, dhe ngadalë lëvizni drejt variçeve duke i shtypur butësisht. Për efekt të mirë, ngrini këmbët në një kënd 45 gradë dhe të përdorni disa pika vaj esencial të cilat do të lehtësojnë procesin e masazhimit.

Ju mund të përdorni vaj esencial dëllinje, pasi ajo është një nxitëse e shkëlqyer, si dhe vaj esencial selvi, e cila redukton grumbullimin e lëngjeve fluide dhe ndihmon qarkullimin e gjakut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here