Këto janë ushqimet që ndihmojnë në pastrimin rrënjësor të mushkërive

0
829

Studimet kanë treguar se konsumimi i disa llojeve të ushqimeve dhe pijeve ndihmon në pastrimin e mushkrive nga sekrecionet.

Më poshtë disa ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë një nga organet më të rëndësishëm të trupit të njeriut.

Çaji jeshil
Limoni
Lëngu i boronicës së kuqe
Lengu i ananasit
Lëngu i karotës
Xhenxhefili
Spinaqi
Frutat e pyllit
Brokoli
Peshku
Rrushi
Rigoni
Nenexhiku

Keto ushqime janë aleatët më të mirë kundër sëmundjeve dhe infeksioneve. Ndihmojnë në pastrimin e mushkrive nga sekrecionet. Përmirësojnë frymëmarrjen dhe çlirojnë mushkëritë nga bllokimet prej sekrecioneve.

Gjithashtu për mushkri të shëndetshme ju duhet të qëndroni larg zonave të ndotura dhe te mos pini duhan dhe të pini sa më shumë lëngje të ngrohta./ Shkolla e Shëndetit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here