Pini këtë lëng dhe flini si një Bebe

0
2265

Nuk ka gjë më të keqe se sa të përpiqesh të flesh dhe të mos ia dalësh pasi ndiheni të stresuar.

Por mos u shqetësoni, ekziston një pije shumë efikase. Shpikja e cila garanton një gjumë të qetë, përbëhet nga magnezi dhe shafrani i Indisë.

Qumështi i bajames, i cili është pasur me magnez, i shoqëruar me shafran indie, ndihmon jo vetëm një gjumë më të shpejtë por edhe në përmirësimin e gjendjes suaj emocionale.

Ajo çfarë e bën kaq efektive këtë pije, është fakti që magnezi, një mineral që ndihmon kockat, shëndetin, nervat dhe funksionin e muskujve, luan një rol kyç në mënyrën si ne flemë.

Sipas revistës The Sleep Doctor, njerëzit që kanë nivele të ulëta të magnezit përjetojnë një gjumë me shqetësime dhe mungesa e këtij minerali shpesh konsiderohet si shkak për pagjumësinë te disa persona.

Mbajtja e niveleve të shëndetshme të magnezit shpesh çon në gjumë më të thellë, më të shëndetshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here