Qumësht dhe mjaltë për lëkurë të hidratuar

0
341

Maske me qumësht dhe mjaltë për lëkurë të hidratuar

Qumësht i papasterizuar dhe mjaltë: Kjo është maska më e thjeshtë për t’u përgatitur. Mjafton të përzjesh 5-6 lugë çaji qumësht me 2 lugë çaji mjaltë.

Pastën e formuar, aplikoje në pjesën e fytyrës dhe qafës, duke masazhuar për 5 minuta. Pas kësaj, lëre të veprojë për 15 minuta të tjera.

Kjo është mënyra më e lehtë për të trajtuar lëkurën e thatë gjatë vjeshtës dhe dimrit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here