Turmerik per dhembe te bardhe

0
248

Dhembe te bardhe dhe te bukur jane endrra e cdo njeriu, por zbardhimet tek dentisti dhe produktet e tjera qe ofrohen ne farmaci jane te shtrenjta dhe shkaterrojne smaltin.

 

Do ju sugjerojme nje menyre qe te zbardhi dhembet tuaj pa kosto fare.

Te gjithe kemi degjuar per turmerikun, ereza kryesore tek curry qe e perdorim per receta te ndryshme. Kjo erez e verdhe permban ” curcumin” qe ka vlera anti-oksidante dhe anti-inflamatore.

Qe ne perdorimin e pare ju do shihni qe dhembet tuaj do te jene ne te paster nga njollat e krijuar ne kalimin e viteve. Mund ta perdorni edhe dy here ne jave.
Gjithcka qe ju duhet eshte turmerik dhe nje furce. Zhyteni furcen ne uje dhe kaloni siper turmerik. Pasi te mbaroni larjen mos e shpelani gojen per 3-5 minuta qe te veproje. Me pas shpelajni gojen mire dhe lajeni me paste si gjithmone.

Kjo eshte menyra me e shendetshme per dhembet tuaj per te pasur nje buzeqeshje rrezellitese.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here