Detox për zorrët me dy përbërës…

0
426

Për 1 person nevojitet :

1 karrotë mesatare
1 mango e pjekur

50-100 gr feta portokalli
1 majë luge çaji kanelle.

Përgatitja:

Qerojeni karroten dhe ndajeni ne copa. Priteni mangon në kube. Ndani copat e portokallit. Hidhini të gjithë përbërësit në Nutribullet, shtoni dhe kanellën .

Karrota e papërpunuar përmban shumë fibra dhe stimulon punen e zorreve.
Mango ka veprim paksa laksativ dhe përveç kësaj përmirëson tretjen

Portokalli, i pasur me vitaminë C, përveç luftimit të kapsllëkut, detoksifikon trupin dhe promovon punën e mëlçisë dhe veshkave.
Kanella është e shkëlqyer për të qetësuar spazmat dhe për të reduktuar fermentimet e padëshiruara të zorrëve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here