Ky smoothie me limon me boronicë është një ide kaq e shijshme dhe e lehtë për mëngjes!

0
131

Prekjet e limonit dhe kanellës shtojnë aq shumë shije të pabesueshme, ndërsa avokado dhe gjalpi i bajames e bëjnë masën super kremoze.

Plus, arsyeja pse e dua kaq shumë këtë smoothie është sepse nuk ka asnjë banane dhe ende ka shije fantastike!

Kjo recetë është pa gluten, ëmbëlsohet natyralisht vetëm me fruta, dhe është 100% vegane!

SMOOTHIE ME BORONICA
Përbërësit:
* 2 lugë çaji limon
* 3/4 filxhan uje
* 1 filxhan boronica, të ngrira
* 1/2 filxhan copëza avokadoje, të freskëta ose të ngrira

* 1 lugë gjalpë bajameje
* 1 lugë fara chia

* 1 lugë fara liri
* 1/8 lugë çaji kanellë
* 2 gota spinaq

Udhezime:
* Në një blender, shtoni të gjithë përbërësit.
* Përzieni në lartësi derisa të jetë kremoze dhe e qetë duke përzier atë poshtë sipas nevojës. Nëse smoothie është shumë i trashë, shtoni më shumë lëngje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here