Ngadalësoni plakjen me një grusht lajthi…

0
267

Personat e moshuar të cilët shtojnë lajthia në dietën e tyre për vetëm pak muaj kanë rritje dramatike në nivelet e nutrientëve që ua forcojnë trurin.

Lajthitë përmbajnë magnez dhe vitaminë E, që të dyja këto e ngadalësojnë procesin e plakjes apo dobësimit të trurit.

Ekspertët shëndetësorë kanë shtuar se lajthitë përmbajnë edhe përbërës të cilët i luftojnë sëmundjet e zemrës dhe diabetin, madje ju ndihmojnë edhe të humbni peshë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here