Fillojeni mengjesin me nje leng te shtrydhur…(Receta)

0
960

Fillojeni mengjesin me nje leng te shtrydhur karrota, panxhari, molle, selinoje, pak mjalte dhe limon.

Një rrënjë panxhari, një karrotë, nje dege selino dhe një mollë që kombinohen së bashku për të bërë lëng!

I lani mirë , i prisni bashkë me lëkurën në copa – vendosini në shtrydhëse frutash. Ju mund të shtoni një sasi të vogël limoni për shije shumë më të freskët. Kjo pije është rezultative për këto sëmundje:

-Shkatërron qelizat kanceroze, të cilat do të zhvillohen dhe izolon qelizat e kancerit që të mos zhvillohen.
– Parandalon sëmundjet e mëlçisë, veshkave pankreasit, dhe shëron ulçerën.
– Fuqizon mushkerite, parandalon atakun kardiak dhe tensionin e lartë të gjakut.

– Forcon sistemin imunitar
-Bën mirë për shikimin, sytë, lehtëson sytë e skuqur dhe të lodhur si dhe pastron perden.
-Ndihmon në eliminimin e dhimbjeve të muskujve.
-Ndihmon funksionin e zorrës dhe eliminon kapsllëkun. Pra, bën lëkurën tuaj më të shëndetshme dhe më të shndritshme.

– Përmirëson erën e keqe të gojës, që krijohet për shkak të mostretjes dhe infeksioni në fyt.
-Të qetëson nga dhimbjet
-Ndihmon të sëmuret me rinit alergjik

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here