Hummus me Panxhar (Receta)

0
56

Hummus me Panxhar (Receta)

Përbërësit:

* 1 panxhar (i pjekur dhe i qëruar)
* 3 thelpinj hudhër (të grira)
* 450 gram qiqra

* 1/3 filxhan vaj ulliri
* 1/3 filxhan lëng limoni
* 1 lugë çaji qimnon i bluar
* 3/4 lugë çaji kripë (ose për shije)

Përgatitja: Edhe pse panxhari është shumë ushqyes, shumë njerëz nuk janë veçanërisht të dhënë pas tyre. Kjo recetë e humusit është një mënyrë e mrekullueshme për të futur panxharin në dietën tuaj dhe për të shijuar lëndët ushqyese të tyre thelbësore. I butë, me ngjyrë të gjallë dhe i mbushur me lëndë ushqyese.

1. Vendosni të gjithë përbërësit në një procesor ushqimi, përveç vajit të ullirit. (1 minutë)

2. Vendosni procesorin e ushqimit në temperaturë të ulët dhe shtoni ngadalë vajin e ullirit. Procesi deri sa përzierja është e lëmuar. (3 minuta)

3. Rregulloni erëzat sipas preferencës tuaj. Transferoni në një tas, spërkatni me vaj ulliri dhe zbukurojeni me farat e susamit dhe majdanozin.

Kënaquni! Shërbejeni humusin e panxharit me perime të freskëta, si karota ose selino

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here