Ne lufte kunder celulitit me gështenja …

0
261

Ne lufte kunder celulitit me gështenja

Përbërësit :
500 gr gështenja
Një lugë gjelle kanellë pluhur
Një grusht rozmarinë

Lëkurë portokalli
10 pika vaj esencial selvi
10 pika vaj esencial limoni 
10 pika vaj esencial barbarozë

Përgatitja : Vendosni rozmarinën në një tenxhere me 2 litra ujë të valë . I hiqni nga nga uji , shtoni gështenjat dhe i gatuani deri sa të përfitohet një masë si krem .

Shtoni lëkurën e portokallit te copëtuar. Masën e përgatitur lëreni në frigorifer për disa orë. Pastaj shtoni vajrat esenciale duke i përzier me masën . Aplikoni kremin e përgatitur në zonat më kritike dhe mbulojeni me letër transparente kuzhine. Pas gjysmë ore , shpëlajeni me ujë të ngrohtë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here