Pasta me kunguj dhe karkalec (Receta)

0
26

Pasta me kunguj dhe karkalec

Përbërësit:

Makarona pene ose farfale
1 filxhan vaj ulliri
1 qepë e njomë (e grirë imët)

2 kungull (të prerë në feta)
1 lugë gjelle kripë

4 karkaleca
kripë, piper
1 filxhan verë e bardhë
1 filxhan pana

Përgatitja:

Si fillim në një tenxhere me ujë e kripë zieni pastat.Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën e njomë.

Më pas shtoni kungujt dhe karkalecat. I marinoni me kripë e piper. Shtoni verën dhe panën. I trazoni mirë dhe kaloni edhe makaronat.
I lini përreth 3 minuta në zjarr ndërkohë që i përzieni vazhdimisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here