3 lugë në ditë nga kjo pije dhe thuajini lamtumirë peshës së tepërt…

0
4635

Në shpesh nuk e dimë që vuajmë nga kolesteroli i lartë derisa bëjmë analizat e gjakut. Por një pije që mund tê ju ndihmojë për të ulur kolesterolin, për të pastruar organizmin dhe për të nxitur rënien në peshë është vera e kuqe me hudhra.

Si t’a përgatisni këtë pijen:

* 1/2 l verë e kuqe
* 12 thelpinj hudhre

Qëroni dhe lajini hudhrat dhe pritini në copa të vogla dhe vendosini në një kavanoz. Shtoni verën dhe mbyllni kapakun. Kavanozin vendoseni në një vend me diell për 15 ditë. Shkundeni çdo ditë shishen. Kalojeni këtë lëng në një shishe tjetër pasi ta keni kulluar dhe pijeni 3 herë në ditë nga 1 lugë gjelle për 1 muaj rresht pastaj ndalojeni kurën dhe përsëriteni pas 6 muajsh.

Kjo pije ka antibaktere, antikancer, antibiotikë dhe antiinflamacion.

– nxit punën e zemrës dhe enëve të gjakut
– pastron gjakun
– përmirëson funksionin e organeve
– rrit qëndrueshmërinë
– i jep energji trupit
– djeg yndyrat

– përmirëson metabolizmin
– heq kripën e tepërt nga organizmi
– eliminon toksinat nga trupi
– zvogëlon nivelin e kolesterolit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here