Çaj me selino kundër reumatizmit

0
182

Çaj me selino kundër reumatizmit

Vendoseni në një enë 1/2 litra ujë, pastaj shtoni 20 gram gjethe selino, mbuloni dhe gatuani për 2-3 minuta. Hiqni nga zjarri dhe lini për të ftohur.

Për trajtimin e reumatizmit, është e preferueshme të pini 4 gota çaji selino cdo ditë për 4-6 javë.

Për të përfituar nga dobitë e selinos duhet që rregullisht ta konsumojmë kërcellin, fletët dhe rrënjët e selinos, të cilat janë një depo e vërtetëne vitaminave dhe mineraleve dhe me të drejtë është quajtur bima e mrekullive për shëndetin tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here