Lehtësoni dhimbjen e veshit me këto metoda natyrale

0
129
Sipas Bright Side, ekzistojnë disa metoda shtëpie, që e lehtësojnë dhimbjen e veshit.
Fasha të ftohta apo të ngrohta– mund të përdoren për të lehtësuar dhimbjen. Vendosni ato afër veshit për 10 minuta. Kjo metodë mund të përdoret tek fëmijët dhe të rritur. Duhet të keni kujdes që fasha të mos jetë shumë e ngrohtë apo shumë e ftohtë.
Vaji i ullirit– edhe pse nuk është një fakt shkencor, vaji i ullirit mund ta zbutë dhimbjen dhe irritimin e veshit. Ai ka veti anti-inflamatore, prandaj e lehtëson inflamacionin.

Xhenxhefili– ndihmon në reduktimin e dhimbjes me anë të përbërësve aktivë që i ka. Xhenxhefili ka veti anti-mikrobioale dhe anti-fungale.

Hudhra– për shumë vite, hudhra është përdorur si një lehtësues i dhimbjes dhe për parandalim të infeksionit. Përzieni hudhrën me ndonjë vaj natyral dhe lyeni kanalin e veshit me të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here