Lëngu që bën mirë për shëndetin e zemrës…

0
372

Përbërësit e lengut qe ben mirë pēr shendetin e zemres:

2 karrota
1 copë xhinxher
1 thelb hudhër

1 panxhar
½ apo më pak spec djegës
1 limon
1 kastravec

Shto të gjithë përbërësit në shtrydhëse perimesh. Përzieji me kujdes dhe konsumoje menjëherë.

Disa ushqime mund të kenë një dozë të fortë të fitonutrienëve, të cilat janë perberes natyrale dhe ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të ndryshme dhe në funksionim të balancuar të trupit.

Fitonutrienët mund të parandalojnë apo të riparojnë qelizat e zemrës. Produktet e freskëta janë themeli i një diete të shëndetshme për zemër, pasi janë të pasur me antioksidantë.

Provoni këtë recetë! Ju befte mire!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here