Maskë me vezë për pikat e zeza

0
223

Veza është një përbërës shumë i efektshëm në luftën kundër pikave të zeza dhe papastërtive.

Në këtë rast përdoret vetëm e bardha e vezës së bashku me një tjetër përbërës me veprim pastrues: mielli.

Përbërësit:

1 e bardhë veze
1 lugë mielli

Përzieji të dy përbërësit derisa të formohet një masë e trashë.

Përhapwni në fytyrë duke u kujdesur që të mos prekni pjesën pranë syve. Mbaje për rreth 10 minuta dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here