Recetat e 5 smoothie që luftojnë aneminë

0
1029

1.Smoothie që ju ndihmon të parandaloni aneminë
Përbërësit:
-1/2 e kupës luleshtrydhe
-1 banane
-1 dorë spinaq
-1 kupë lëng molle
Përgatitja: Hidhni të gjithë përbërësit në blender derisa të marrin një trajtë perfekte.
Pijeni dy herë në ditë për të parandaluar aneminë.

2. Smoothie për më shumë hekur
Përbërësit:
-1 panxhar
-1 mollë
-2 karrota
-gjysëm kupe brokoli
-2 gjethe kale
Përgatitja: Hidhni të gjithë përbërësit në blender derisa të marrin një trajtë perfekte.

3. Smothie “Anemia”
Përbërësit:
-2 kupa spinaq
-3 kajsi të freskëta
-1/2 e kupës manaferra
-Opsionale (2 kupa me shalqi të prerë në copa)
-1 banane
-1 lugë gjelle fara chia
-1 avokado
-1 kupë caj jeshil
Përgatitja: Hidhni të gjithë përbërësit në blender derisa të marrin një trajtë perfekte.

4. Smoothie majdanozi
Përbërësit:
-1 grusht majdanoz
-1 kastravec
-1 mollë jeshile
-1/2 limon
-1 kupë ujë ose qumësht bajameje
Përgatitja: Hidhni të gjithë përbërësit në blender derisa të marrin një trajtë perfekte.

5. Smoothie me panxhar, karrota dhe portokalle
Përbërësit:
-1 panxhar
-1 karrota
-6 portokaj
Përgatitja: Hidhni të gjithë përbërësit në blender derisa të marrin një trajtë perfekte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here