Shurupi i bërë në kushte shtëpie që largon kollën brenda 24 orëve

0
228

Nëse doni një zgjidhje natyrale kundra kollës dhe gripit, po ju tregojmë recetën e një shurupi të bërë vetë i cili bashkon pesë përbërësit më të fuqishëm për trajtimin e tyre.

Perberesit:

 • ¼ lugë çaji xhinxher (i grirë)
 • ¼ lugë çaji piper i kuq djegës
 • 1 lugë gjelle uthull molle
 • 1 lugë gjelle mjaltë
 • 2 lugë gjelle ujë i distiluar

Përgatitja:

 1. Merrni një tas të vogël.
 2. Shtoni gjithë lëngjet në të (uthullën e mollës, mjaltin dhe ujin).
 3. Shtoni xhinxherin dhe piperin e kuq djegës
 4. Përzieni gjithëpërbërësit me një lugë derisa të shpërbëhen.
 5. Transferojeni shurupin në një kavanoz qelqi.
 6. Mbylleni dhe ruajeni në frigorifer.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here