Ushqimet qe ndihmojne ne luften kunder reumatizmes

0
381

Ushqimet qe ndihmojne ne luften kunder reumatizmes

Kungulli i hidhur: Lëngu i nxjerrë prej tij duhet të përzihet me një lugë mjaltë dhe më pas të konsumohet. Është e rëndësishme të merret çdo ditë për tre muaj me rradhë

Patate të pagatuar

a: Ndihmojnë shumë për të çliruar nga dhimbjet dhe parehatia që shkaktohen nga reumatizma. Meqë lëkura e patateve është shumë e pasur në minerale, ato mund të futen në ujë, të zihen dhe më pas të pihet lëngu. Lëngu këshillohet të konsumohet disa herë në ditë para vakteve.

Limonat: Rekomandohet të pihet lëngu i dy ose tre limonave çdo ditë për të paktën tre muaj.

Selinoja: Lëngu i nxjerrë prej saj duket se është më i efektshëm sesa vetë konsumi i kesaj perimeje në rastin e të sëmurëve reumatik.

Arrat: Konsumimi i të pakën 6 kokrrave arra çdo ditë ndihmon në qetësimin e dhimbjeve në mënyrë efektive.

Ka disa lloje të ndryshme dietash ushqimore për të sëmurët me reumatizëm të cilat mund ti merrni në burime të ndryshme si, nëpër libra mjekësorë apo faqe interneti. Megjithatë para se të nisni ndonjë prej tyre, apo nëse doni të ndryshoni mënyrën tuaj të të ushqyerit duhet absolutisht të konsultoheni me mjekun dhe të merrni aprovimin e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here