Çaji i gjetheve të angjinares, përfitimet e mëdha për shëndetin

0
125

Si të përgatisim çajin e angjinares

Për një lugë e gjysmë çaji me gjethet e grira të angjinares, duhet të keni 240 ml ujë të valuar. Duke qenë se angjinarja ka një shije natyrale pak të hidhur… shtoni pak mjaltë për t’ia shtuar shijen. Nëse doni mund ta përzieni dhe me bimë të tjera, madje dhe ta ruani ne frigorifer si një pije freskuese.

Mund ta gjeni fare lehtë në farmaci apo dyqane ku shiten bimët bimore.

Ky çaj bimor ka një shije të ngjashme me bohçen e angjinares, dhe ndihmon për të ulur kolesterolin dhe presionin e lartë të gjakut por jo vetëm.

Kur ju konsumoni çajin e gjetheve të angjinares, keni pëftuar folate, vitaminën A, B1 e C, minerale si magnezi, fosfori, kalciumi, hekuri, kaliumi e zinku.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here