Kolagjeni, a ka një përfitim real për trupin e njeriut nga përdorimi i tij?

0
328

Ne e dimë mirë se për të mbështetur imunitetin tonë duhet t’i kushtojmë rëndësi të madhe boshtit të trurit të zorrëve.

Dhe një nga mënyrat më të mira për ta bërë këtë është të konsumoni rregullisht lëngun e kockave, i cili në mënyrë natyrale mbështet shëndetin e zorrëve.

Sepse? Pikërisht sepse, falë pranisë së kolagjenit, glicinës, cisteinës, ne mund të forcojmë sistemin tonë imunitar për një kohë të gjatë, për të qetësuar dhe riparuar përshkueshmërinë e traktit tretës. Dhe për këtë arsye detoksifikoni të gjithë organizmin.

Së fundi, lëngu i kockave është një burim i shkëlqyer i elektroliteve, të cilët na ndihmojnë të parandalojmë dehidratimin dhe kështu të jemi më rezistent ndaj sëmundjeve.

Në thelb, kolagjeni: zvogëlon rrezikun e kancerit, shëron zorrët tona, e bën lëkurën tonë të shëndetshme dhe të bukur, mbron nyjet tona dhe na ndihmon të flemë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here