Receta/Ja si të hiqni barkun e varur për 10 ditë dhe do ndiheni aq mirë

0
2063

Kur bëhet fjalë për rënien nga pesha, e para gjë që ju duhet është vullneti i fortë dhe më pas të bëni kombinimin e duhur të një diete të shëndetshme dhe aktivitetit fizik.

Nëse ushqeheni keq, yndyra akumulohet kryesisht në zonën e barkut, e cila është dhe zona më problematike për të eliminuar dhe shkrirë dhjamin. Një mënyrë natyrale që do t’ju ndihmojë në lidhje me këtë shqetësim.

Përbërësit: 1 lugë çaji shafran Indie, 1 lugë çaji pluhur xhinxheri, 1 lugë çaji spec i kuq djegës, 1 filxhan lëng limoni, 1 lugë stevia (ëmbëlsues ose mjaltë), 1 litër ujë. Përgatitja: Ziejeni ujin në një enë dhe më pas hidhini të gjithë përbërësit në të. Pijeni lëngun gjatë gjithë ditës.

Nëse mbani një dietë të ekulibruar dhe të shëndetshme, rezultatet do të jenë të dukshme pas 10 ditësh. Kjo kurë natyrale nuk ka një afat të përcaktuar përdorimi, ju mund ta përdorni atë aq sa ta mendoni të nevojshme./”Balkanweb”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here