Receta/ Lengu qe pastron zorret

0
661

Ankohemi shpesh per sistemin tretes, kapsllekun kronik, zorret e irrituara etj.

Aq sa keto probleme na ndikojne e perditshmerine tone. Por ajo qe duhet ne keto raste eshte nje pastrim i zorreve per te permiresuar funksionet tretese.

Perberesit:
1/2 filxhan leng molle
2 luge leng limoni te fresket
1 luge çaji xhenxhefil pluhur
1/2 luge çaji kripe deti
1/3 filxhan uje

Udhezimet:
Ngrohni pak ujin dhe me pas shtoni ne te te gjithe perberesit e mesiperm. Perziejini derisa te treten dhe pijeni 10 minuta para cdo vakti.
Te gjithe keta perberes veprojne se bashku per te pastruar zorren e trashe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here