Smoothie me banane, gati për 5 minuta!

0
223

Smoothie-t janë praktike, përgatiten shpejt dhe kanë shumë vlera ushqyese. Kjo recetë ka përbërës që gjendej kollaj dhe shumë ekonomikë.

INGREDIENTËT
½ gotë qumësht
1 lugë gjelle mjaltë
2 banane të ngrira
50 gram spinaq

UDHËZIMET
1.Në një blender shtoni bananet dhe qumështin.

2.Trazojini për disa sekonda dhe në fund shtoni spinaqin me mjaltin. Smoothie është gati!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here