Vuani nga Candida? Ja dieta qe lufton mykun ne organizem

0
822
  • Shmangni sheqerin, mjaltin, cokollaten, shurupin e orizit, embelsuesit artificiale.
  • Rrini larg pijeve me sheqer.
  • Kujdes aspartami dobeson sistemin tuaj imun dhe mund te ju coje ne probleme me candiden.
    Shmangni alkolin, veren, birren, likeret
  • Shmangni ushqimet me glutine dhe brumerat dhe makaronat, buken e bardhe, misrat, frutat e thata, frutat e fresketa, frutat e pjekura, patatet, panxhari, rrepat, dardha, misherat e procesuar,
  • Te gjithe peshqit per vec salmonit hde sardeleve, midhjet , karkalecat,djathi,qumeshti.
  • Mund te konsumohet kos dhe kefir.
  • Shmang acidin citrik, kafene, cajin e zi dhe jeshil, stikat, bizelet, kerpudhat, ketchupi dhe majoneza

Konsumoni: asparag, avokado, brokoli, laker brukseli, lakrat, selino, kastravec,hudhra, sallata jeshile, ullinjte, qeper, spinaku, domatet,

kungujt,kosi, kefiri, mish vici, qengji, pule, gjeli, vezet, sardelet, salmoni i eger, bajamet, fara te zeza, fara luledielli, borziloku, piperi i zi, kanella, hudhra, xhinxher, shafran, rigon, specat djeges, rozmarina,vaj ulliri, vaj susami,vaj luledielli,vaj kokosi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here