Shkolla e Shëndetit

Mjekët Zbuluan Listën me Gjërat që Prindërit Rrallë Herë i Bëjnë për Fëmijët

Masazhi për foshnjat e porsalindura ka provuar të ketë efekte të mrekullueshme, duke ndihmuar foshnjat të largohen nga spitali më shpejt seç pritej. Studimet...

Bëni Këto Ushtrime të Shpejta të Lehta për Krahë Supermodelesh

Vajzat në mbarë globin bëjnë çmos për të qenë më shumë si Dukesha e Kembrixhit. Kjo nuk është aspak befasuese, duke marrë në konsideratë...

Provojeni Qumështin me Shafran Indie dhe Mos i Besoni po Deshët Ndryshimet në Trupin Tuaj

Qumështi i artë është ajo që merrni nëse përzieni gjysmë lugë pluhur shafrani dhe një filxhan qumësht. Kjo pije mund të bëjë mrekulli në...

Ky Zbulim Vërtetoi Sesi Kimikatet në Ajër na Bëjnë të Shtojmë Peshë

Obeziteti po bëhet një epidemi. Pesha mesatare e grave midis moshës 30 dhe 60 është rritur me 5 kg vitet e fundit. Por praktikisht...

Pse Dridheni nga të Ftohtit Gjatë Gjithë Kohës dhe si Zgjidhet ky Problem…

Dhe ja ku ndodh përsëri: kolegu juaj ndez kondicionerin për t'u freskuar dhe ju po dridheni nga të ftohtit duke dëshiruar të ishit në...

8 Ushqime që Ju Ndihmojnë ta Hiqni Migrenën pa Asnjë Mundim

Një migrenë është si një mysafire e padëshiruar, e cila zbarkon në ne në një mënyrë të panjohur dhe është e vështirë të "hiqet...

8 Gjërat që Buzët po Përpiqen t’ju Thonë për Shëndetin Tuaj

Buzët tona kanë më shumë se një milion mbaresa nervore dhe janë shumë më të ndjeshme sesa majat e gishtave. Ato kanë nevojë për...

11 Gjëra të Vogla që më Kanë Sjellë Përfitime të Mëdha Shëndetsore

Ndonjëherë, për të bërë ndryshime pozitive në jetë, duhet thjeshtë të vërejmë stilin tonë të jetesës. Gjatë një dite, ne bëjmë shumë gjëra automatikisht....