Shkolla e Shëndetit

Dermatologet Treguan 9 Sekrete Personale për ta Bërë Lëkurën më të Shëndetshme se Kurrë

Kur vizitoni një specialist bukurie, gjithmonë doni të dini sekretet e tyre personale të bukurisë: çfarë bëjnë ata për lëkurën e tyre, cila maskë...

20 Trajtime Natyrale që Shmangin Infeksionet më të Zakonshme

Ne të gjithë kemi përjetuar lloje të ndryshme të infeksioneve që nuk ishin serioze mjaftueshëm sa për të na bërë të shkojmë tek mjeku,...

12 Rregulla Makeupi që Duhet t’i Dini Përpara se të Jeni 40 Vjeçe

Trendet e makijazhit shkojnë e vijnë - por këto këshilla klasike të bukurisë ju ndihmojnë të rrezatoni shëndetin dhe vitalitetin në çdo moshë. Thuaj po...

8 Gjërat që Çdo Person Duhet t’i Bëjë Para Orës 8 të Mëngjesit

Jeta të zë me punë. Mund t'ju duket e pamundur që të realizoni ëndrrat tuaja. Nëse keni fëmijë dhe një punë me kohë të...

Pse sulmet në zemër po shtohen aq shumë tek gratë nën 54 vjeç?

Sëmundja e zemrës është shkaku më i zakonshëm i vdekjes tek meshkujt dhe femrat, sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC). Por...

Të Duket Sikur ke Diçka në Fyt? Nëse Nuk është Ftohje, të Tjerat Janë Tejet Serioze!

Kanceri i fytit shpesh nuk shkakton simptoma deri në fazat e mëvonshme, por nganjëherë mundet të ndodhë dhe zbulimi i hershëm mundëson trajtim më...

8 Ushtrime për të Tonifikuar Krahët me Tul të Varur…

Krahët e formuar duken tërheqës. Megjithatë, ne shpesh nuk bëjmë asnjë përpjekje për t'i tonifikuar ato. Arsyeja: Mungesa e kohës dhe e pajisjeve. Ne jemi...

7 Shenja që Trupi Juaj ka Nevojë për më Shumë Acid Folik

Sipas Institutit të Mjekësisë në SHBA, të rriturit duhet të konsumojnë 400 mikrogramë të acidit folik në ditë. Kjo substancë, e quajtur edhe vitaminë...