Ballina Bukuri

Bukuri

Stilistët Zbuluan 9 Rregullat për t’i Mbajtur Flokët të Pastër dhe Voluminoz më Gjatë

Sa më shpesh t'i lani flokët, aq më shpejt ata yndyrosen. Ju mund të ndiqni këshillën e Kim Kardashian dhe të lani flokët tuaj...

“Pa harxhim, pa kozmetikë!”/ Dermatologët Zbulojnë 8 Sekretet që Përsosin Lëkurën Tuaj

Blejmë qindra kuti kozmetike të ndryshme për ta bërë lëkurën tonë të shëndetshme dhe të bukur dhe nuk mund të përfytyrojmë as sa para...

13 Gjëra që Mund të Bëni me Kafenë Përveçse ta Pini…

Miliona njerëz në mbarë botën preferojnë kafenë para çdo pijeje tjetër. Në të vërtetë, ka shumë opsione për të zgjedhur që nga ekspresi, me ose...

7 Truke të Vërtetuara që i Shtojnë Sharmin dhe Bukurinë Lëkurës Tuaj

Ne kemi përmbledhur disa truke të thjeshta që janë të shpejta dhe të lehta, dhe mund ta bëjnë lëkurën tuaj të duket në më...

E Keni Përdorur Gjithmonë Këtë Krem, Por a i Dini të Gjitha Përdorimet e Tij…

Ndoshta është një nga ato produkte që ne kemi pasur gjithmonë nën sytë tanë, dhe pothuajse me siguri secili prej nesh i ka nënvlerësuar...

Masazhi për Fytyrën që Ju Shfryn Ënjtjen dhe Heq Rrudhat për 5 Minuta në Ditë!

Teknika japoneze e masazhit Asahi është e njohur në mbarë botën. Duke synuar nyjet limfatike, ajo lehtëson ënjtjen dhe ngadalëson plakjen e lëkurës së...

13 Këshilla që Nuk ua Kanë Thënë për të Krijuar Imazhin e Përsosur!

Çdo grua posedon një magjepsje dhe hijeshi natyrale që e bën pamjen e saj të paimitueshme pavarësisht çdo gjëje. Bukuria e vërtetë nuk ka...

“Nuk do ta Njihni Veten!”/ Bëje Zakon ta Fillosh Ditën me Këto 5 Veprime dhe s’ke për ta Njohur Veten

Rutina jonë në mëngjes fillon pothuajse në të njëjtën mënyrë për shumicën dërrmuese të njerëzve por pak do ta kishin menduar se e gjitha...

“Po ju plakin para kohe!”/7 Veset e Përditshme që po ia Shtojnë Rrudhat Lëkurës Tuaj

Ndonjëherë, duket se për ta bërë lëkurën tuaj të butë dhe ndriçojë përsëri, keni nevojë për një shumë të marramendëse parash dhe proçedura të...