Ballina Dobësim

Dobësim

11 Këshilla për të Humbur Peshë pa Derdhur Asnjë Pikë Djersë

Sa shpesh themi se do të fillojmë dietën “të hënën tjetër” ose menjëherë pas një ngjarje të rëndësishme? Dhe ne gjithmonë heqim dorë nga...

15 Lëvizje për të Shkrirë Tulin e Barkut, Nëse Keni Vetëm 10 Minuta të Lira në Ditë

Një bark i varur dhe i butë është i bezdisshëm dhe i vështrië për t’u hequr, veçanërisht nëse je shumë të zënë me punë....

10 Gabimet e Gatimit që i Bëjnë edhe Ata që Paguhen si Ekspertë

Kur kalojnë në një mënyrë jetese të shëndetshme, shumë njerëz nuk janë në gjendje të arrijnë objektivin e tyre (p.sh humbja e peshës). Ndoshta arsyeja...

6 Përbërës që Nëse i Shton në Ujë të Japin një Bark të Rrafshët

Uji i detoksifikuar nuk është vetëm një pije kalimtare. Studimet tregojnë se ndihmon vërtet trupin tuaj të heqë qafe toksinat, të humbasë peshë dhe...

Stërvitja 30 Minutëshe që ju Djersit, Shkrin Dhjamë dhe Djeg Kalori sa 1 Orë Vrapim

Shumica e njerëzve që ushtrohen rregullisht punojnë shumë por papritmas nuk shohin më dhe shumë përparime. Një nga mënyrat më të shpejta për t’u...

Ushtrimi më i Thjeshtë që Zvogëlon Barkun e Varur Brenda 3 Javësh

Nëse jeni duke u përpjekur të ngushtoni belin dhe barkun, por mezi keni kohë për të bërë një stërvitje të plotë, zgjidhja mund të...

10 Pozicione për të Djegur Yndyrën e Barkut pa Bërë Asnjë Ditë Vrap

Yndyra e barkut nuk është aspak tërheqëse, por ky duhet të jetë shqetësimi më i vogël për ju nëse keni një bark që nuk...

10 Ushtrime Palestre që Shumë Thjeshtë Kthehen në Stërvitje Shtëpie

Ata prej nesh që pëlqejnë të ushtrohen në shtëpi janë përballur të gjithë me një problem të ngjashëm: nuk ka hapësirë të mjaftueshme (dhe...

Stërvitja 5-Minutëshe që Zëvendëson Palestrën dhe Siguron Rezultate të Përsosura!

Duke ngurtësuar trupin tuaj në një pozicion dërrasë, ju forconi pjesën qëndrore të trupit tuaj, ku lidhet pjesa e poshtme e trupit me pjesën...