Ballina Jetë

Jetë

“Pa harxhim, pa kozmetikë!”/ Dermatologët Zbulojnë 8 Sekretet që Përsosin Lëkurën Tuaj

Blejmë qindra kuti kozmetike të ndryshme për ta bërë lëkurën tonë të shëndetshme dhe të bukur dhe nuk mund të përfytyrojmë as sa para...

Receta Tradicionale Tibetiane që Bën Mrekulli për Shëndetin e Gojës

A keni menduar ndonjëherë pse murgjit tibetianë kanë dhëmbë të përsosur pavarësisht moshës? Sekreti i tyre qëndron në një recetë tradicionale , që do...

“Për forcim të zemrës”/ Ilaçi popullor rus me Aloe Vera, trashëgimia 900-vjeçare e kurimit

Kurat natyrale janë shumë efektive për shumë probleme shëndetësore dhe sëmundje të ndryshme. Ata japin rezultate të mahnitshme në shëndet dhe mbi të gjitha...

Pas të 40-ve, çdo grua duhet ta përdorë këtë vaj!

Pas të 40-ave, gratë përjetojnë ndryshime në disa aspekte, emocionale, fizike dhe psikologjike. Plakja zvogëlon kujtesën, rrit stresin dhe shkakton shumë probleme të tjera. Në lëkurë...

5 Pozicione për të Testuar Nyjet Tuaja…

Çdo person lind me një fleksibilitet të caktuar dhe prandaj fëmijët lehtësisht bëjnë sparkatën dhe vënë këmbët mbi kokat e tyre. Me kalimin e kohës,...

13 Gjëra që Mund të Bëni me Kafenë Përveçse ta Pini…

Miliona njerëz në mbarë botën preferojnë kafenë para çdo pijeje tjetër. Në të vërtetë, ka shumë opsione për të zgjedhur që nga ekspresi, me ose...

10 Ushqimet që Kujdesen me Delikatesë Për Mëlçinë Tuaj

Çfarëdo substancash të dëmshme të hyjnë brenda trupit tonë, ato të gjitha përpunohen nga mëlçia. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme që të...

8 Gabimet që Bëjmë kur Kujdesemi për Dhëmbët Tonë…

Të gjithë i pastrojmë dhëmbët të paktën një herë ose dy herë në ditë. Në të vërtetë, larja e dhëmbëve vetëm në mëngjes dhe...

Ushtrimi Ideal për të Ruajtur Qëndrimin Drejt dhe për të Hequr Dhjamin…

Do t’ju zbulojmë një ushtrim që nuk është akoma aq popullor sa ushtrimet e tjera për të ardhur në formë, por është shumë i...