Ballina Jetë

Jetë

“Gabojmë të Gjithë!”/ 10 Veprime të Përditshme që më Shumë Dëmtojnë se Rregullojnë

Kur mendojmë për veset e këqija, normalisht kuptojmë diçka si pirja e duhanit apo kequshqyerja, por janë disa zakone që shumë prej nesh i...

Me Këto Shenja Trupi Yt po të Paralajmëron se Parazitët të Kanë Pushtuar

Ja mënyrat efektive se si t’i largosh… Edhe pse është normale që parazitët t’i kemi në trup, është e rëndësishme që të pastrohemi prej tyre...

8 Mënyra për Testim Shëndeti Përpara se të Merrni Rrugën e Spitalit

Disa njerëz i shmangen ekzaminimeve mjekësore parandaluese për shkak të mungesës së kohës ose frikës nga mjekët. Por mund të kryeni disa testime për të...

10 Gabime të Higjienës Personale që i Përsërisim Përditë

Kini parasysh se jo të gjitha të palarat shihen me sy! Kush do të kishte menduar se detajet e vogla të cilave nuk u kushtojmë...

Si u Ktheva në Formë Për 7 ditë: Pa Asnjë Dietë Pa Asnjë Ushtrim!

Të gjithë jemi të njohur me atë situatën kur dëshirojmë të shtojmë disa rroba të reja në pjesën e pasme të dollapit tuaj, por...

7 Produkte që i Kemi Fajësuar Gabimisht si të Dëmshme

Ushqimi është dhe gjithmonë ka qenë një temë e nxehtë diskutimi. Njerëzit duan të dinë se cilat ushqime janë të mira për trupin tonë...

10 Gënjeshtra që Nëse Vijoni t’i Besoni do ta Dëmtojnë Shëndetin Tuaj

Ka disa gjëra që duhet dhe nuk duhet t'i bëjmë kur është fjala për t'u ushtruar dhe ndonjëherë është pothuajse e pamundur për të...

Nëse Nuk i Shmangni Këto 10 Produkte, Harrojeni Barkun e Sheshtë

Ne të gjithë duam të kemi një bark të sheshtë, por a e dini se yndyra e barkut është gjëja më e vështirë me...

13 Probleme që Parashikohen me Anë të Thonjve

Nëse ju shikoni thonjtë tuaj, në bazë ju do të vini re disa zona të lehta. Këto janë hëna, ose lunula. Ndryshimi i tyre në...