Ballina News

News

Çfarë Janë Depozitat e Kolesterolit – dhe Si Mund t’i Hiqni Ato?

Ndërsa rritesh, mund të shohësh pikëza ose vijëza të verdha që formohen përreth syve tuaj. Këto formacionet janë depozita të kolesterolit të njohur si...

8 Sinjalet që Trupi Juaj Ka Mungesë të Vitaminës E

Krahasuar me shumë lloje të vitaminave të tjera, vitamina E nuk diskutohet shumë shpesh. Megjithatë, kjo vitaminë e tretshme në yndyrë luan një rol...

“Do ta Surprizoni Veten!”, Hiqni këto 7 Zakone Mëngjesi që Nuk ju Lejojnë të Humbni Peshën…

Mëngjesi përcakton humorin për pjesën tjetër të ditës duke përfshirë edhe vaktet e dietës. Ritualet tona të mëngjesit përcaktojnë nëse do të hamë një drekë...

4 Llojet e Enëve të Gatimit Toksike dhe Rreziqet e Fshehura që Nuk Jua Kanë Thënë!

Shumica e njerëzve këto ditë janë të vetëdijshëm për rëndësinë e të ngrënit shëndetshëm. Megjithatë, jo të gjithë e dinë se enët e gatimit...

Çfarë duhet të bëni nëse fëmija juaj ka filluar t’ju godasë dhe t’ju kafshojë…

Sa do shokuese që ju duket (dhe prindërve në tjerë në shesh lojërash), kjo është një pjesë normale e zhvillimit të fëmijës suaj. Aftësitë...

Menopauza e hershme e lidhur ngushtësisht me rrezikun e sëmundjeve koronare…

I publikuar fillimisht në The New York Times Studimet kanë gjetur se menopauza para moshës 45 vjeç është e lidhur me një rrezik në rritje...

6 Mënyra Surprizuese me të Cilat Moti ‘Nxjerr Dukje’ Problemet e Shëndetit

Është më tepër sesa thjesht të vësh krem dielli apo jo? Ndonjëherë moti normal mund të shkaktojë rreziqe serioze për shëndetin. Në ditë të ftohta kujdes...