Ballina Shendeti A - Z

Shendeti A - Z

Si të Kuptoni Nëse Keni Lëkurë të Thatë dhe Si të Kujdeseni Për të

Lëkura jonë thotë shumë për ne dhe shëndetin tonë, prandaj është e rëndësishme të njohim llojin e lëkurës tonë që të kujdesemi për të...

8 Lëvizje të Thjeshta që ju Çlirojnë nga Dhimbjet e Shpinës

Dhimbja e shpinës prek rreth gjysmën e botës çdo vit. Por mos kini frikë - në shumicën e rasteve, kjo lloj dhimbje zakonisht është...

7 Gjëra që Ndodhin në Trupin Tuaj Gjatë Dimrit

Temperaturat e ftohta kanë tendencë të na mbajnë brenda dhe të na bëjnë më të prekshëm nga viruset dhe infeksionet, por përveç këtyre sëmundjeve...

Eshtrat Tuaja po Dobësohen Vit pas Viti, Por ka Mënyra për t’i Mbajtur të Shëndetshme

Kjo gjendje shëndetësore që i bën eshtrat të brishta dhe të dobëta, prek rreth 75 milionë njerëz në Evropë, SHBA dhe Japoni. Ne jemi të...

9 Pjesët e Trupit që e Tregojnë të Parat Moshën Tuaj

Ekspertët e lëkurës zbulojnë pjesët e trupit që fillojnë të ndryshojnë ngjyrën dhe strukturën më herët, plus mënyrat për të ngadalësuar shenjat e plakjes. Trajtimet...

15 Bimë Shtëpie që Bashkë me Humorin Përmirësojnë edhe Shëndetin Tuaj

Ndihmojnë me problemet e frymëmarrjes, ankthin dhe duke ju japin më shumë energji - këto janë vetëm disa nga përfitimet e mbajtjes së bimëve...

10 Shtrirje për Qetësimin e Kurrizit Pas Një Dite të Lodhshme

Njerëzit që kalojnë shumë orë ulur çdo ditë duhet t’i kushtojnë vëmendje shpinës. Nëse muskujt nuk janë shtrirë siç duhet, sikleti mund të pasojë. Kjo...

6 Ushtrime që Duhet t’i Shmangni Nëse ju Dhembin Gjunjët

Nëse jetoni me ndonjë lloj dhimbje në gju, gjëja e fundit që dëshironi të bëni është një aktivitet që mund të dëmtojë nyjet tuaja. Për...

7 Llojet e Dhimbjeve të Zorrës së Trashë që Nuk Duhet t’i Anashkaloni

Për shkak të stilit tonë të jetesës sedentare, është bërë shumë e zakonshme që të mos ndihemi rehat me barkun ndonjëherë. Por ka simptoma...