Ballina Shendeti A - Z Dhimbjet Kronike

Dhimbjet Kronike

8 Mënyra Inteligjente për t’u Shpëtuar Goditjeve në Tru, Dhimbjeve të Kokës dhe Lodhjes Kronike

Nëse vuani nga simptoma të tilla si mjegullimi i trurit, lodhja, dhimbje e vazhdueshme e kokës ose depresion, ndoshta keni qarkullim të dobët cerebral...

“Duhet t’i Dalloni në Kohë!”/ 6 Shenja të Sigurta se një Goditje Cerebrale po Vjen

Goditja cerebrale është një ndër shkaqet kryesore të paaftësisë serioze. Çdo vit, numri i atyre që vuajnë nga një goditje e tillë rritet, po...

Nëse Vuani nga Hipertensioni, Goditjet në Tru apo Venat me Variçe, Fillojini Shpejt Këto 7 Gjëra

Pothuajse të gjithë herë pas here përjetojnë ftohje të këmbëve ose mpirje në këmbë dhe gishtërinj të këmbëve. Nëse kjo ndodh çdo ditë, keni nevojë...

Kur Trupi i Njeriut Përpiqet të Thotë “Nuk Mundem Më!”, Dërgon Këto 8 Sinjale…

Shumica prej nesh fillojnë të ëndërrojnë për pushimet tona të ardhshme që në ditën e parë pas kthimit në punë dhe këtu nuk ka...

12 Përbërësit e Vërtetuar me Shekuj që u Japin Fund Inflamacioneve dhe Dhimbjeve Tuaja

Është vlerësuar se deri në vitin 2040, më shumë se 78 milionë njerëz do të vuajnë nga artriti. Dhimbja e përbashkët, duke përfshirë ato...

Përpara se të Shpërthejë, Apendisiti Fillon me Këto 7 Simptoma

Apandesiti është një sëmundje që shkaktohet nga bllokimi dhe inflamacioni i apendiksit. Ky inflamacion shkakton vështirësi në rrjedhën e gjakut. Rritja e presionit shkakton një...

8 Shenjat që Tregojnë se Mëlçia Juaj po Qan për Ndihmë

Nëse ndonjë (ose të gjitha) nga këto shenja janë rasti yt, është koha për të vizituar mjekun tuaj. Sytë tuaj bëhen të verdhë “Sytë e verdhë...

Nëse Gjendrat Mbiveshkore janë Çekuilibruar Do të Japin Këto Sinjale…

Ju keni dy organe, jo më të mëdha se madhësia e gishtit të madh, të vendosura pikërisht mbi veshkat. Këto organe të vogla quhen...

10 Shenjat e Padukshme që Veshkat Tuaja po “Qajnë” për Ndihmë…

Shumica e sëmundjeve të veshkave mund të zhvillohen pa asnjë simptomë gjë që çon në një diagnozë të vonë të sëmundjes kronike. Probleme të ndryshme...