Ballina Truke

Truke

10 Këshilla për t’i Palosur Rrobat në Mënyrë Kompakte

Raftet në shtëpinë tonë ndonjëherë duken si një kosh rrobash: gjërat hidhen në mënyrë kaotike, ato zënë shumë hapësirë dhe mund të jetë e...

7 Këshilla për ta Bërë Banjën Xixë pa Lodhje dhe pa Humbje Kohe

Pastrimi i banjës suaj nuk është detyra më emocionuese në botë, por njohja e teknikave të duhura mund ta përshpejtojë ndjeshëm procesin. Ne gjetëm...

Si të Rritni Fruta dhe Perime në Shtëpi

Në ditët e sotme, gjithnjë e më shumë njerëz duan të krijojnë mini-ferma në shtëpi: ata e kthejnë një hapësirë të vogël në kuzhinë...

10 Këshilla për një Banjë me Aromë të Këndshme pa Përdorur Deodorant

Mbajtja e shtëpisë pastër është një detyrë e ndërlikuar, por duhet theksuar gjithashtu se disa dhoma në shtëpi është mjaft e vështirë për t'i...

12 Gabime në Projektimin e Shtëpisë që ta Prishin Qejfin e Qëndrimit në të

Ndërsa planifikojmë paraqitjen e shtëpisë sonë para se të vendosemi ose të bëjmë rinovime, ne shpesh ëndërrojmë edhe për komoditetin e saj në të...

7 Mënyra për ta Kursyer Ujin Duke e Mos e Derdhur Kot

Kur përdorim ujë në mënyrë efikase, ne zvogëlojmë shanset e thatësirave, zvogëlojmë presionin mbi furnizimin me ujë publik dhe gjithashtu ndihmojmë mjedisin. Kjo gjithashtu...

3 Mënyra të Shpejta për të Shkurtuar një Palë Xhinse

Ka raste kur një palë xhinse duken shumë mirë në trupin tuaj, por janë shumë të gjatë për këmbët tuaja. Në atë rast, ju mund...

7 Mënyra për t’i Hequr Milingonat nga Shtëpia Njëherë e Mirë

Nëse futen në shtëpinë tuaj, milingonat mund t'ju shkaktojnë shumë probleme, të tilla si prishja e mobiljeve, ushqimit dhe madje edhe të ju kafshojnë....

Si t’ia Ndyshoni Vazon një Bime Shtëpie pa ia Tharë Rrënjët

Bimët e brendshme duhet të zhvendosen kur vazoja në të cilën ndodhen bëhet shumë e vogël ose toka nuk është aq ushqyese sa duhet....