Ballina Ushqim

Ushqim

10 Gatime të Njohura që Doni t’i Hiqni nga Menuja, Por Janë Akoma në Modë

Moda është kapriçioze dhe e ndryshueshme, përfshirë këtu edhe ajo e ushqimit. Deri vonë, të gjithë gustatorët e avancuar ishin të çmendur pas sushit,...

Çfarë i Ndodh Trupit Tuaj Nëse Ndaloni së Ngrëni Bylmet

Përfitimet kryesore shëndetësore të ngrënies së produkteve të qumështit përfshijnë ndërtimin e eshtrave dhe dhëmbëve dhe mbajtjen e masës trupore. Sidoqoftë, është mënyra më...

9 Bimë që Rriten në Kushte Shtëpie, për Ato që Nuk Kanë Kopësht

Kujdesi për kopshtin tuaj mund të jetë një përvojë relaksuese dhe një nxitës i shkëlqyeshëm i humorit. Por nëse nuk keni shumë hapësirë për të...

Si të Përgatisni Brumë Picash në Shtëpi dhe të Shijoni një Picë nga Duart Tuaja

Kjo pjatë italiane është shumë e popullarizuar në të gjithë botën dhe njerëzit duan të krijojnë versionet e tyre në shtëpi. Brumi i përsosur...

10 Lëngje që Janë të Mira dhe Gjallërojnë Krejt Trupin

Pijet ushqyese si çaji yerba mate janë të shkëlqyera për t'ju furnizuar gjatë ditës, ndërsa kafeja e çikores mund të jetë një relaksuese e...

8 Këshilla për ta Bërë Djalin dhe Vajzën Tuaj t’i Hanë Perimet me Qejf

Një ekip kërkimor në Mbretërinë e Bashkuar zbuloi se 46% e fëmijëve refuzojnë të hanë perime. Për më tepër, 75% e prindërve të intervistuar...

Si të Bëni Majonezë në Shtëpi për 10 Minuta dhe të Shmangni Produktin Industrial

Majoneza është një përbërës universal për gatimet e mishit dhe perimeve, si dhe një salcë ideale për sallatat. Produkti industrial shpesh është i frikshëm, sepse...

Si të Gatuani një Tost Francez të Përsosur

Ky lloj tosti është po aq i vjetër sa Perandoria Romake dhe është akoma i preferuari i njerëzve. Një përzierje vezësh, një tigan me...

15 Ushqime që Nuk Duhet t’i Ngrohni në Mikrovalë

Mikrovala është një pajisje e mrekullueshme që na kursen kohë të çmuar. Ushqimi nxehet më shpejt në të sesa në sobë ose në furrë,...